У Донецькій області знайшли спокій 27 радянських солдатів

5 вересня 2017-го на пам'ятному меморіалі села Берестове (Донецька область) відбулося урочисте перепоховання останків 27 радянських солдатів.

Занедбану братську могилу періоду Другої світової пошуковцям А.Д.В.І.С. «Плацдарм» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») показали в червні 2017-го місцеві жителі. В ній і перебувало 27 загиблих солдатів. На жаль, нічого, що допомогло б встановити їх особи, під час робіт виявити не вдалося. Пошуковці припускають, що тут не обійшлося без чорних копачів, які встигли раніше «плацдармовців», і по всій видимості, забрали все, що знаходилося біля останків. Крім того, останки були частково пошкоджені лопатою і лежали в хаотичному порядку. 

Проводити загиблих воїнів в останню путь прийшли місцеві жителі, школярі, представники влади та громадських організацій.

...І знову чергове втручання «варварів» позбавило можливості знайти імена солдатів. Звичайно ж, пошуковці не вперше знаходять останки загиблих розграбованими і перекопаними. Звикли, так би мовити.. І все ж таки кожен раз бере образа, що знову випередили чорні копачі. Знову знайдені герої залишаться безіменними... 

«Дуже шкода, що немає можливості встановити особи знайдених солдатів.. Але дуже важливо, що ми все-таки їх знайшли» - повідомляє Олексій Юков, керівник пошукового загону «Плацдарм».

 

  • Русский
  • Українська
  • English