У Мехіко археологи знайшли вежу з черепів

Під час розкопок ацтекського храму Темпл Майор у Мехіко археологи з Національного інституту антропології та історії Мексики виявили вежу з 650 черепів, а також тисячі фрагментів людських останків, повідомляє Reuters.

Споруда діаметром близько шести метрів знаходилася в кутку одного з приміщень храму, присвяченого Уїцилопочтлі - ацтекського бога сонця і війни. Фахівці ще не розкопали фундамент храму, де можуть бути нові поховання.

Як пише Reuters, історики припускали, що черепи належали захопленим і страченим воїнам - подібні «кургани» зустрічаються в багатьох культурах доколумбової Америки. Однак археологи виявили, що у вежі багато черепів належали жінкам і дітям.

Припускається, що вежа пов'язана з ритуалами людських жертвоприношень, поширених у ацтеків. Зокрема, регулярних жертвоприношень вимагав і Уїцилопочтлі - вважалося, що таким чином бог сонця поповнює сили для битви з темрявою.

Зазначимо, Темпл Майор - найбільший храмовий комплекс Теночтітлана. Він був побудований близько 1325 року і майже повністю зруйнований після завоювання міста іспанцями в 1521 році.

Храм являв собою здвоєну піраміду і був присвячений двом богам: богу сонця Уїцилопочтлі і бога землеробства Тлалоку. В комплекс також входила вежа, присвячена богу вітру - Еекатль.

  • Русский
  • Українська
  • English