Учасники Барвінківської експедиції урочисто перепоховали 121-го солдата

Ось і підійшла до кінця Всеукраїнська пошукова військово-меморіальна експедиція «Барвінківський котел-1942». Позаду сім днів роботи з пошуку загиблих на землях Харківщини солдатів Другої світової. Сім днів було у пошуковців повернути їх імен з небуття...

29 вересня 2017-го в селі Іванівка (Барвінківський р-н, Харківська область) відбулося урочисте перепоховання 121-го радянського воїна, що загинули за визволення України від нацизму і через 75 років знайдених під час минулої експедиції і пошукового сезону 2017-го. Сімом з них вдалося повернути з небуття - встановити ім'я.

У заході взяли участь пошукові загони Всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна Пам'ять», представники органів місцевої влади, ветерани, численні місцеві жителі, ЗМІ.

Це був найвідповідальніший і, мабуть, найтяжчий день для всіх учасників церемонії.

Поділилися своїми переживаннями з присутніми та висловили слова подяки рятувальникам ВГО «Союз «Народна Пам'ять»: голова Іванівської Другої сільської ради - Лірник В. М., представник ГСУ у справах ветеранів війни та учасників АТО – Єременко А. В., директор центру охорони культурної спадщини Харківської області – Тритинник А. В., голова Барвінківської районної ради – Щолок В. С., перший заступник голови районної держадміністрації - Калінін О. С.

Біля мікрофона також виступив голова Всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна Пам'ять» - Ярослав Олександрович Жилкін. Він подякував усім, хто брав безпосередню участь в експедиції, а також тих, завдяки підтримці яких вона відбулася.

Органам місцевої влади голова урочисто вручив пам'ятні знаки «За сприяння пошуковій діяльності».

«Ми чули про цю землю. Але, коли почали працювати на полях, були просто вражені масштабом тієї трагедії, яка розігралася тут в 1942-м. Солдати, прикопані неглибоко в землі, лежать там, де їх застала смерть... Нас, пошукачів з усіх регіонів України об'єднує найголовніше – ми свято бережемо пам'ять, і не словом, а ділом намагаємося повернути солдатів з небуття, зробивши все можливе і неможливе... Тут присутні діти. Я вас дуже прошу – саме вам належить зберігати пам'ять про ці героїчні і трагічні часи» - сказав Жилкін.

Хвилина мовчання. За загиблими справили панахиду. Під звуки збройового залпу, з квітами і сльозами, солдат провели в останню путь.

На меморіалі села Іванівка спокій знайшла ціла рота солдатів... Перепоховали 121 героя. Імена більшості з них вже ніяк не можна буде дізнатися, але головне, що їх останки гідно поховані, а душі нарешті знайшли спокій, через 75 років.

Справка:

З 23 по 29 вересня 2017-го року в селі Іванівка (Барвінківський р-н Харківська область) відбулася Всеукраїнська пошукова військово-меморіальна експедиція «Барвінківський котел-1942».

В експедиції взяли участь понад десяти організацій зі всієї України, які входять до складу ВГО «Союз «Народна Пам'ять» (АМПО «Обеліск», ІПГО «Пошук-Дніпро », А.Д.В.І.С. «Плацдарм », ГО« Меморіал », СПП «Військові меморіали «Схід», ІПО «Пошук-Захід», УДКППБТ «Меморіал» ім. Стуса та ін.)

В результаті експедиції було знайдено останки 43-х солдатів, виявлено безліч артефактів періоду Другої світової, передано представникам ГСЧС Харківської області більше 30-ти вибухонебезпечних предметів.

Роботи проходили з використанням методик археології, криміналістики і геофізики.

Експедиція була проведена за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Державної служби України з питань надзвичайних ситуацій, місцевих органів влади і самоврядування.

  • Русский
  • Українська
  • English