Українські пошуковці знайшли місце поховання воїна, якого родичі шукали протягом 65 років

Історико-пошукова організація «Пошук-Дніпро», що входить до складу ВГО «Союз «Народна пам’ять», знайшла останки радянського воїна гвардії лейтенанта Чемкенбаєва Курбана Алі, якого родичі шукали протягом 65 років. На їхнє прохання було проведено низку архівних  та розшукових робіт, в результаті чого було знайдено могилу солдата, який героїчно загинув під час битви за Дніпро на території Дніпропетровської області. Отримавши звістку про знахідку від українських пошуковців, родичі загиблого приїхали на місце його поховання, щоб упокоїти його душу за мусульманським обрядом. Вони щиро подякували організації «Пошук-Дніпро» за її благородну справу з розшуку та увічнення пам’яті загиблих. 

РіднілейтенантаЧемкенбаєва та представники приймаючоїсторони

Чемкенбаєв Курбан Алі  19-річним юнаком був призваний на фронт з Казахстану. Протягом п'яти років воював, дослужився до звання гвардії лейтенанта та в 24 роки командував взводом солдатів. Юнак служив у 25 гвардійській дивізії, яка героїчно звільняла Дніпропетровщину. Смерть забрала лейтенанта Чемкенбаєва у 1943-му, при форсуванні Дніпра.

Відспівуванняза мусульманськимобрядом

Біляпам'ятноїплитиз ім'ямбратаі дядька

Рідні загиблого розповіли: все, що залишилося від діда — кілька листів з фронту, військова світлина та похоронка. Далі були багаторічні пошуки місця загибелі, аби за мусульманським обрядом упокоїти душу солдата. Через Інтернет знайшли історико-пошукову організацію «Пошук-Дніпро». Віддані своїй справі, вітчизняні пошуковці буквально за два місяці невтомної роботи з архівами знайшли місце поховання лейтенанта Чекменбаєва та повідомили рідним у Казахстан.

  Урочистиймітинг09 липня 2011 р.намеморіалівселіКалинівкаСолонянськогорайону, присвяченийприїздурідних К. А.Чемкенбаєва.Гостівручилипам'ятніподарунки -казахськийнаціональний одягісувеніри.У відповідь від жителівс.Калинівка отрималитрадиційнийукраїнськийрушник «Нащастя, надолю»

Імам

Рідна сестра та племінник солдата приїхали на Дніпропетровщину, аби вклонитися праху загиблого та подякувати тим, хто допоміг знайти спокій їхній сім’ї. На братській могилі у селі Калинівка було здійснено мусульманський обряд відправи. А незабаром на цьому місці встановлять невеликий пам’ятник.

Відвідання місця перепоховання 2 6 радянських воїнів ,яке було проведено ІПО «Пошук-Дніпро в травні 2010 р.

Пам'ятна табличка 25-ї Гвардійської стрілецької дивізії на меморіалі, присвяченому форсуванню Дніпра

Андрій Біжко проводить екскурсіюпо місцяхбойового шляху81-гоГвардійсько гострілецького полку

Остання точка маршруту -поле, звідки23 жовтня 1943 р.вів наступ 81-йГвардійськийстрілецькийполк25-їГвардійськоїстрілецькоїдивізії

Райханвисипаєжменюказахськоїземлінаполе,де23 жовтня 1943 р.загинув їїбрат

Після повернення додому, сестра загиблого - Райхан прислала фото поминальних заходів на Батьківщині. Рідні К.А. Чемкенбаєва посипали землею з місця поховання та місця загибелі могили його родичів та полили їх водою з Дніпра.

  

Поминальний обід та перегляд фотографій і відеозвіту з України

  За словами голови ВГО «Союз «Народна Пам’ять» Ярослава Жилкіна, такі зустрічі з родичами, які багато років не могли вклонитися могилі загиблого предка, і змогли це зробити завдяки роботі пошуковців, дуже надихають на подальшу роботу. «Організація «Пошук-Дніпро» 30 років поспіль піднімає з небуття імена воїнів-захисників. Особисто я займаюся цією справою вже три роки. Той, хто хоч раз побачив очі людей, які приїхали на місце загибелі чи поховання свого батька, діда чи іншого родича, про якого не мали жодної звістки багато років, хто хоч раз чув слова їхньої безмежної вдячності, той займатиметься пошуком усе життя, доки вистачатиме сил – я в цьому переконаний».

  • Русский
  • Українська
  • English