Унікальні артефакти УНР передано в музей

22 січня 2018 року Ярослав Жилкін, голова ВГО «Союз «Народна Пам'ять», передав Національному військово-історичному музею України унікальні артефакти Армії Української Народної Республіки. На заході були присутні представники Київського військового ліцею імені Івана Богуна та журналісти. А члени військово-історичного клубу «Повстанець» були одягнені у форму Армії УНР.

- «Союз» Народна Пам'ять» вже неодноразово передавав артефакти в державні музеї і архіви України. А з Національним військово-історичним музеєм нас пов'язує давня дружба і спільна участь у Гуманітарній місії «Евакуація-200» («Чорний Тюльпан»). - підкреслив Ярослав Жилкін. — Наша співпраця продовжується. Тому знайдені артефакти ми з задоволенням передаємо саме в цей музей. Сподіваємося, вони допоможуть зберегти пам'ять про ті події».

Гудзики від уніформи з зображенням тризуба, гільзи і патрони до гвинтівок Мосіна, Ремінгтона і Манліхера — все це ентузіасти з Асоціації молодіжних пошукових об'єднань «Обеліск» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять») виявили в Житомирській області: поруч з селами Звіздаль і Малі Міньки, просуваючись слідами Другого зимового походу Армії УНР. Тут 17-го листопада 1921 року кіннота більшовиків (дивізія під командуванням Григорія Котовського) атакувала колону армії Юрія Тютюнника. Бійці УНР прийняли смертельний бій.

Керівники музею подякували пошуковцям за цікаві експонати.

«Патрони та гільзи вказують на те, що для бійців УНР бій почався раптово. — розповів Ярослав Тинченко, заступник директора Національного військово-історичного музею. — Є заряди, які встигли використати, а є і невикористані. Є навіть патрони, які не вистрілили. Чому? Поки причина не встановлена. Почалася несподівана битва. Холод, сніг. В таких умовах бійці УНР намагалися дати відсіч противнику. І знахідки пошуковців з «Союза «Народна Пам'ять» допомагають відновити цю картину».

Ярослав Тинченко в знак подяки підписав і подарував книгу про зимові походи УНР керівнику пошуковців — Ярославу Жилкіну. У Національному військово-історичному музеї України сподіваються, що плідна співпраця з «Союзом «Народна Пам'ять» буде продовжуватися.

  • Русский
  • Українська
  • English