Урочисте перепоховання радянських воїнів у Новій Каховці

 

Лише три труни знадобилося, щоб вмістити останки трьох десятків солдатів, полеглих в боях за визволення Херсонщини від нацистських загарбників в кінці 1943 року. Зниклих безвісти радянських військовослужбовців знайшли пошуковці громадської організації "Військово-історичний клуб "Каховка" (ВГО "Союз "Народна Пам'ять") під час пошукових робіт в районі Нікопольського плацдарму у Великолепетиському районі.

В останню дорогу солдатів урочисто провели 8 травня - в День пам'яті і примирення, в Парку Слави міста Нова Каховка.

- На жаль, ідентифікувати тих, кого ми знайшли нам не вдалося. При останках знаходилися тільки залишки уніформи та інших речей, за якими стало ясно, що ми виявили поховання саме радянських воїнів. Справа в тому, що на початку Другої світової війни були скасовані медальйони з особистою інформацією солдатів, їх замінили на недовговічні картонні книжечки. Тому ідентифікувати знайдені останки практично неможливо. Наприклад, з виявленого в минулому році під Каховкою масового поховання 48-ми солдатів нам вдалося встановити імена лише двох, оскільки серед останків виявився медальйон і номерна медаль "За відвагу", - розповів керівник клубу "Каховка" Анатолій Обелець.

Основні пошукові роботи ВІК "Каховка" веде на Херсонському та Нікопольському плацдармі. Масштаби втрат радянських солдатів тільки на останньому з них пошуковці оцінюють приблизно в 60 тисяч чоловік.

 

Источник:https://newday.kherson.ua/poleglih-radyanskih-soldat-pohovali-v-novokahovskomu-parku-slavi/?fbclid=IwAR1EfM5tTBpwPTn5ZDqoRNzkQo1lHFXveS_i5pAHGOOWXkETHfH7rNRD-3A

  • Русский
  • Українська
  • English