В Глухові будуть перепоховані останки розстріляних червоноармійців та мирних жителів

Розкопки проводилися на місці колишнього табору для радянських військовополонених, де були виявлені чотири розстрільні ями.

За час двотижневої експедиції були підняті останки 125 осіб військовополонених, червоноармійців, євреїв, підпільників, партизанів, жителів міста та його околиць.

При загиблих були виявлені гудзики з зірочками від гімнастерок і шинелей, солдатські ремені, черевики та чоботи військового зразка, які свідчать про те, що переважна більшість загиблих - солдати РСЧА. На багатьох останках залишилися сліди від смертельних кульових поранень.

Всіх розстріляних людей, вочевидь, обшукували, бо особистих речей при них не було виявлено . Знайдений був лише один особистий розпізнавальний знак у вигляді металевого медальйона, але він був вже наполовину зруйнований і паперовий вкладиш з особистою інформацією в ньому не зберігся.

У п'ятницю 9 жовтня, з усіма військовими та християнськими почестями, відбудеться урочисте перепоховання знайдених пошуковцями жертв фашизму. Загиблі знайдуть спокій у місті Глухові, на меморіалі в урочищі Борок, де в 1994 році були перепоховані останки 1532-х раніше виявлених розстріляних людей.

Запрошуємо засоби масової інформації, усіх небайдужих громадян взяти участь у перепохованні.

  • Русский
  • Українська
  • English