В Турині знайдено бомбосховище часів Другої Світової війни

В ході будівельних робіт, які ведуться на площі Мармолада в Турині, робітниками було виявлено бомбосховище, в яке нога людини не ступала ось вже 80 років.

В ході реконструкції автостоянки на площі Мармолада в Турині був виявлений люк, який приховував тунель. Він вів під землю на 6-метрову глибину. Іржава залізна дверь приховувала за собою історію 80-річної давності.

Броньована дверь, що веде в бункер

До речі, дверь виявилася броньованою – її товщині позаздрив би будь-який сучасний банк.

В бункері, розташованому за нею, зараз кромішня темрява і тиша. Вісімдесят років тому, 40 ламп освітлювали два приміщення, з'єднані між собою, - за попередніми розрахунками, вони були здатні вмістити близько 200 осіб.

Кам'яний "трамвай" для того, щоб перечекати бомбування;

уздовж стін металеві остови для лав

Приміщення тісні, для довгого перебування не призначені. Втім, відносні, але все ж таки зручності проектувальниками були передбачені – туалет, раковина умивальника, тьмяне дзеркало. В сусідній кімнаті – ні, це не остови покинутих тут велосипедів. Цей тандем – пристрій для вироблення електрики – у разі аварії вона подавалася на вентилятори, щоб люди в бомбосховищі не задихнулися.

Аварійне джерело електроенергії для вентиляторів: мускульна сила

Зараз нагорі автостоянка, але колись там була територія компанії Materferro di Fiat (буквальний переклад – «Залізничний Фіат»), заснованої в 1917 році і працювала в залізничній галузі. Можна з великою часткою імовірності припустити, що це бомбосховище було призначене для працівників цього підприємства.

 

Надпис на табличці, що висіла над спуском у бункер "Під час руху по сходах - не зупинятися!"; вочевидь, щоб не виникало тисняви

В ході вивчення підземних споруд, були виявлені ще два тунелі, які, імовірно, так само ведуть до бункерів бомбосховищ, однак, шлях дослідникам перегородили завали – невідомо, природного або штучного походження.

Долю знахідки вирішать чиновники

Інженер Ренцо Петрарка, який займається реконструкційними роботами на площі Мармолада, вважає, що бомбосховище має бути збережене, - якщо воно буде визнане історичним і державним надбанням. Можливо, його відновлять і відкриють для туристів – втім, останнє слово залишається за муніципалітетом Турина: майбутнє бункера бомбосховища вирішать міські чиновники.

Джерело

 

  • Русский
  • Українська
  • English