Відбулося урочисте відкриття Всеукраїнської пошукової військово-меморіальної експедиції «Визволення Кривбасу»

В с. Зелене Поле Криворізького району, біля братської могили відбулося урочисте відкриття Всеукраїнської пошукової військово-меморіальної експедиції «Визволення Кривбасу», в якій беруть участь понад 80 пошуковців з різних пошукових загонів країни, що входять до складу ВГО «Союз «Народна Пам'ять».   

В офіційному шикуванні з нагоди початку експедиції взяли участь не тільки пошуковці, але і сільський голова Гришина Світлана Володимирівна, депутат криворізької районної ради Володимир Мельник, численні місцеві мешканці та молодь. Пролунало чимало слів подяки пошуковцям і школярам-волонтерам, а також всьому пошукового руху ВГО «Союз Народна Пам'ять» під керівництвом Ярослава Жилкіна. «Наше головне завдання - упокоїти душу кожного безвісти зниклого солдата, який віддав своє життя за звільнення Кривбасу» - з таким напутнім словом виступив один з керівників СНП Євген Куковєров.   

Пізніше на плаці табору пошуковців були гордо підняті національний прапор України та прапори загонів, що приймають участь в експедиції, що і стало відправною точкою початку робіт.

Адже, незважаючи на аномально спекотну погоду, пошуковці з нетерпінням чекали розподілу на робочі групи та виходу на квадрати пошуку. І не даремно. Не минуло й трьох годин, як група Дмитра Коржа виявила останки бійця. Для більш точної ідентифікації та проведення подальшої ексгумації був підготовлений "Археологічний стіл", але у зв'язку з пізнім часом, роботи були припинені до ранку.  

Іншим групам пощастило знайти численні «залізні» свідки кровопролитних боїв минулого. Адже в далекому 1944 році тут велися запеклі бої Нікопольсько-Криворізької наступальної операції, в результаті яких тільки зниклими безвісти до цього часу, числяться десятки тисяч солдатів.

 

Довідка:

З 5 по 12 серпня 2017-го року недалеко від села Високе Поле (Криворізький р-н, Дніпропетровська область) проходить друга Всеукраїнська пошукова військово-меморіальна експедиція «Визволення

Цього разу в експедиції візьме участь більше 80-ти чоловік, більшу частину яких складе підростаюче покоління - представники молодіжних пошукових загонів України!

Основна мета заходу – не просто спробувати знайти невідомі поховання солдатів, а комплексно підійти до дослідження територій, на яких відбувалися бойові дії Другої світової – досконало вивчити і позначити на карті всі виявлені артефакти, фортифікацію і місця поховання.

Роботи будуть проводитися з використанням методик криміналістики і геофізики, закладаючи основи майбутньої галузі загальної археології під назвою «Археологія воєн».

Експедицію буде проведено за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, місцевих органів влади і самоврядування.   

Взяти участь в експедиції запрошуються журналісти українських і зарубіжних ЗМІ!

За додатковою інформацією звертатися за тел: +380682015506 або +38 050 974 83 41

 

  • Русский
  • Українська
  • English