Відбулося відкриття унікальної виставки «За Україну, Свободу і людську гідність»

12 грудня у читальному залі Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету відбулося відкриття унікальної виставки «За Україну, Свободу і людську гідність». Захід організовано Закарпатським обласним краєзнавчим музеєм ім. Т. Легоцького за підтримки волонтерів Гуманітарної місії «Чорний Тюльпан», які займаються пошуком загиблих захисників України на місцях боїв.

«Виставка присвячена 25-річчю української незалежності і складається з трьох частин, які показують найважливіші події. Першу частину складають документи і речові експонати, що розповідають про боротьбу за здобуття незалежності України, у другій частині - події Майдану, третя ж відведена предметів, які знайдені на полях боїв на сході» – розповів Володимир Піпаш, співробітник краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького, голова Закарпатського обласного об'єднання «Просвіта» ім. Т. Шевченка.

«З вересня 2014 наша організація займається пошуком і поверненням тіл загиблих захисників України. Зараз, на жаль, є величезні складнощі в пошуку не неконтрольованої території, і це дуже прикро. Адже чим далі, тим більше загиблих, яких Україна не поверне. Дуже важливо показувати правду, особливо новому поколінню, і я переконаний, що наша молодь, студентство – гідне майбутнє нашої країни», – зазначив Олександр Русін, волонтер «Чорного Тюльпана».

Після офіційної частини всі присутні могли ознайомитися з експонатами, про які розповідав волонтер.

Про цінність виставки присутнім розповів завідувач відділом Августина Волошина та новітньої історії Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького – Іван Орос. Він показав студентам саморобний ніж, понівечений бінокль і пошкоджені елементи військової одягу та спорядження, а також поділився, що більше експонатів можна побачити в експозиції самого музею.

Пізніше, виставка була представлена і в місцевому коледжі, після чого повернулася на постійну експозицію у музей.

  • Русский
  • Українська
  • English