Відео-звіт військово-меморіальної експедиції «Визволення Кривбасу»

З 5 по 12 серпня 2017-го, недалеко від села Високе Поле (Криворізький р-н, Дніпропетровська область) відбулася «Всеукраїнська пошукова військово-меморіальна експедиція «Визволення Кривбасу».

Під керівництвом ВГО «Союз «Народна Пам'ять » та за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, в експедиції взяли участь понад 90 осіб, серед яких пошукові загони ВГО «СНП» (ВПК «Каховка», ІПО «Пошук- Дніпро», АМПО «Обеліск», «Оржиця», ГО «Вічно живим», ГО «Обеліск»), а також молодіжні загони України (ВПК «Сокіл», м. Каховка і учні криворізьких шкіл № 90 і № 91).

За період проведення експедиції учасниками повністю було досліджено 6 полів на околиці с. Зелене Поле, знайдено останки 5-ти радянських солдатів і 10-ти солдатів Вермахту (6 з яких з особистими розпізнавальними знаками), виявлено понад 100 вибухонебезпечних предметів, які передані Криворізької ГСЧС.

Також виявлено безліч цікавих знахідок періоду Другої світової війни, багато з яких дійсно унікальні, знайдені вперше за довгі роки.

Слід зазначити, що минула експедиція була спрямована не просто на пошук невідомих поховань солдатів, а й на реалізацію комплексного підходу до дослідження територій, на яких відбувалися бойові дії Другої світової - доскональне вивчення і позначення на карті всіх виявлених артефактів, земляних інженерних споруд і поховань.

Роботи проводились з використанням провідних методик криміналістики і геофізики, при цьому закладалися основи майбутньої галузі загальної археології під назвою «Археологія воєн». Новим також для пошуковців стало і застосування в роботі міні-екскаваторів, які значно спрощували земляні роботи.

Можна з упевненістю заявити, що експедиція пройшла вдало. Пошуковці впоралися зі всієї запланованою роботою, показавши досить хороші результати, і, крім того, визначили фронт робіт для наступних експедицій на даній місцевості.

ВГО «Союз «Народна Пам'ять »висловлює величезну подяку Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, місцевій владі і окремо депутату Криворізької райради Мельнику Володимиру Сергійовичу за підтримку і сприяння в проведенні Всеукраїнської пошукової військово-меморіальної експедиції «Визволення Кривбасу»!!!       

  • Русский
  • Українська
  • English