Відеофільм про експедицію під Харковом!

 

 

З 8 по 14 вересня 2019 року в селі Іванівка-2 (Барвінківський район Харківської області) ВГО «Союз «Народна Пам'ять» провела Всеукраїнську пошукову військово-історичну експедицію «Барвінківський котел-1942».

Експедиція була присвячена Харківській оборонній операції 1942 року, яка закінчилася оточенням військ РСЧА в Барвінківському районі ( «Барвінківський котел»). Тоді загинули і потрапили в полон 270 тис. радянських солдатів, багато з яких були українцями. Саме з поразки під Харковом почалося стрімке просування німецьких військ до Волги і Кавказу, що закінчилося Сталінградської битвою.

Роботи з пошуку невідомих поховань періоду Другої світової війни проводилися з використанням методик археології, криміналістики і геофізики.

В експедиції взяли участь представники десятків організацій зі всієї України, що входять до складу ВГО «Союз «Народна Пам'ять».

Всього, за сім днів експедиції, пошуковцями було знайдено останки 142-х загиблих воїнів. Рота загиблих солдатів залишила поле назавжди...

Найважливішими знахідками стали 32 особистих розпізнавальних знаки (ОРЗ), завдяки яким є можливість повернути солдатам імена і, якщо пощастить, знайти їх родичів. Також було виявлено 102 вибухонебезпечних предмета періоду Другої світової, які пошуковці передали на знищення представникам місцевої ДСНС. Минулу експедицію неодмінно можна назвати самою результативною з усіх трьох, що проведилися на землях Харківщини. І точно, не останньою. Адже вона точно дала зрозуміти пошуковцям, що роботи на цих полях ще вистачить... І пошуковці неодмінно повернуться сюди, щоб знайти всіх, хто досі чекає.

 

 

  • Русский
  • Українська
  • English