Відкрилася Міжнародна Вахта Пам'яті у Карпатах

Щоденники пошукової військово-меморіальної експедиції «Міжнародна Вахта Пам'яті «Черемха-2016» («Карпати-2016»). День 1.

Відкриття Вахти Пам'яті почалося з загальної команди «Підйом!» та швидкого сніданку. Потім близько 70 учасників експедиції вишикувалися в шеренгу перед штабом – відбулося урочисте підняття прапора та виконання гімну України.

Привітав учасників вахти начальник експедиції Євген Куковеров. Він коротко розповів про передісторію вахти та про розвідки, що були проведені  раніше, а також поставив завдання на перший день роботи та проінформував щодо розпорядку дня. Всі пошуковці були розбиті на 5 польових груп та розподілені за робочими локаціями. 

Наступним слово взяв Олександр Гузь – комендант польового табору. Він акцентував увагу учасників експедиції на правилах поведінки в таборі та правильному забезпеченні його життєдіяльності. 

Про правила поведінки в горах та техніку безпеки розповів представник Державної служби України з надзвичайних ситуацій Дмитро Семенчук. 

По закінченню церемонії відкриття всі пошуковці розписалися в журналах з техніки безпеки.

Керівництво експедиції зібралося в штабі для обговорення плану дій. Адже під час розвідки території, яка передувала вахті, вже були визначені ключові місця пошуку на горі Кукул, а під хребтом гори були знайдені останки двох солдатів Першої світової війни, яких потурбували сучасні мародери; численні артефакти бойових дій. Тому основні завдання робіт були поставлені заздалегідь – ще на етапі підготовки до експедиції (фото 6). 

Iншi пошуковці мали півгодини на збір: надіти зручний одяг, підготувати аптечку, інструменти для пошуку. Кожній з груп «кухонна команда» видала «обід з собою». Всі отримали пляшки з водою, дощовики, рукавиці.

Пошукові роботи розпочалися практично відразу – деякі групи знайшли перші артефакти Великої війни. 

Правда з 12 годин дня почався проливний карпатський дощ і пошук довелося зупинити.

Цікаво те, що в двох кілометрах від табору, на місці де працювала одна з 5-ти пошукових груп, дощу не було. Про це начальник експедиції дізнався під час розмови по рації з керівником пошукової групи.

Поки всі мешканці табору рятували свої намети з речами від дощу, група, якій пощастило уникнути його, змогла виконати свої завдання.

Дощ тривав до самого вечора і в таких умовах пошуковцям було нелегко. В якусь мить навіть здалося, що нами оволоділа розгубленість та безпомічність, але оптимізм більш досвідчених пошуковців допоміг подолати страх і всім іншим учасникам. 

Вечеря змусила усіх вийти з наметів, але дощ так і не зупинявся. Тому пошуковці швидко перекусили та повернулися в свої ледь теплі спальні мішки. 

О 20.00, як завжди, в штабі відбулися збори керівників пошукових груп. Були підведені підсумки пошукової роботи за день, обговорювалися плани на наступний. 

Цей вечір істотно відрізнявся від попереднього. Перший день експедиції, такий непростий та водночас сповнений пригодами, надовго запам'ятається нашим пошуковцям. 

Довідка: 

22 – 28 серпня 2016 року в адміністративних межах смт. Косів, Верховина, Ворохта Івано-Франківської області, смт. Ясіня Закарпатської області і в районі хребта гори Кукул, ВГО «Союз «Народна Пам'ять» проводить пошукову воєнно-меморіальну експедицію «Міжнародна Вахта Пам'яті «Черемха-2016» («Карпати-2016»), яка присвячена 100-річчю битви за Карпатські перевали. Захід проводиться за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в партнерстві з Івано-Франківською та Закарпатською обласними державними адміністраціями, Державною службою України з надзвичайних ситуацій. 

Під егідою ВГО «Союз «Народна Пам'ять» у пошукових роботах задіяно – АМПО «Обеліск», ПЗ «Обеліск» (м. Глухів), АДВІС «Плацдарм», ІПО «Пошук-Дніпро» (м. Дніпро), ІПО «Пошук-Дніпро» (м. Кривий Ріг), ВІК «Каховка», ЛОІПТ «Маківка-Броди», ГО «Пошук-Захід», «Волинські старожитності», та ін.

Під час експедиції заплановані роботи з пошуку невідомих поховань періоду Першої світової війни, дослідження і вивчення виявлених об'єктів, ексгумація останків загиблих, урочисте поховання останків в спеціально виділених меморіальних місцях та обмін досвідом і зміцнення співпраці пошукових організацій України. Крім цього, буде проведене відновлення військового цвинтарю на горі Кукул, що пов’язаний з подіями 1916 року. Окрім України, сторіччя Першої світової війни, яку також називаємо Великою, відзначається меморіальними заходами в країнах, громадяни яких брали участь у бойових діях часів Першої світової війни (Німеччина, Австрія, Словаччина, Угорщина, Польща.)

 

Додаткова інформація: +38 093 757 7565 або +38 050 974 83 41.

 

  • Русский
  • Українська
  • English