Відкриття виставки у "Київській фортеці"

 

31 січня 2019 року в Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» відбулося відкриття виставки артефактів періоду Першої світової війни.

Представлені знахідки були виявлені пошуковцями Всеукраїнської громадської організації «Союз «Народна Пам'ять» під час проведення Всеукраїнської експедиції «Карпати-2018», присвяченій 100-річчю закінчення Великої війни.

Організація не вперше передає до «Київської фортеці» знайдені артефакти. ВГО СНП співпрацює з музеєм вже кілька років. А в серпні 2018-го один з наукових співробітників музею поповнив ряди пошуковців, взявши активну участь в карпатській експедиції.

На урочистому заході були присутні пошуковці на чолі з Ярославом Жилкіним - головою ВГО «Союз «Народна Пам'ять», трудовий колектив «Київської фортеці», а також відвідувачі музею.

З вітальним словом виступила директор музею О.С. Новікова-Вігран, подякувавши пошуковцям за знайдені артефакти:

«Я рада особистому знайомству з вами всіма і хочу сказати спасибі! Для нас це безцінні експонати. Ми раді, що маємо можливість показати такі знахідки людям і розповісти про них! ». «Також, завдяки вам наш археолог та історик Олена змогла набути безцінного досвіду і отримати масу позитивних емоцій», - додала директор музею.

Ярослав Жилкін теж висловив подяку директору та працівникам музею за плідну співпрацю, наголосивши на важливості спільної роботи:

«Ми раді, що ваш фахівець взяв участь у експедиції. Адже нам дуже важливо, щоб наші ряди поповнювали люди, які добре знаються у своїй справі. Сподіваюся, така практика буде продовжуватися і надалі!».

Серед переданих експонатів можна було побачити фрагменти амуніції і спорядження, особисті речі, що належали солдатам воюючих армій: ручні гранати, багнет-ножі, саперні лопати, фляги, кружки, казанки, погони, кокарди, гудзики, натільні хрестики та іконки, персні, гребінці; прикордонний стовп, який розділяв дві протиборчі сторони, а також залишки німецького кулемета Шварцлозе (нім. Maschinengewehr Patent Schwarzlose M.07/12).

Експозицію доповнили історичні фотографії, що відображають життя солдатів під час війни, а також фотографії з експедиції, під час якої були знайдені речі.

Трохи спогадів про карпатську експедицію, розмов про подальшу співпрацю, і, звісно ж, загальне фото на пам'ять.

Довідка:

Виставку артефактів Першої світової можна побачити в Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» за адресою: вул.Госпітальна 24а, Київ.

 

  • Русский
  • Українська
  • English