Всеукраїнська пошукова експедиція «Карпати-2017» виявила останки 27-ми невідомих солдатів

15 - 22 липня 2017 року в адміністративних межах смт. Верховина, Яремча, Ворохта Івано-Франківської області в районі гори Кукул, пройшла Всеукраїнська пошукова експедиція «Карпати -2017».

Під егідою ВГО «Союз «Народна Пам'ять» та за підтримки Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, в пошукових роботах взяли участь представники – АМПО «Обеліск»,  ПО «Обеліск» (м. Глухів), АДВІС «Плацдарм», ІПО «Пошук-Дніпро» (Кривий Ріг), ЛОІПТ «Маківка-Броди», ГО «Пошук-Захід», ГО «Вічно Живим», «Меморіал» ім. В. Стуса та ін.

За 6 днів експедиції було пройдено понад 200 км, знайдено 27 невідомих солдатів (імовірно - 16 Російської Імператорської Армії, 6 військовослужбовців німецької армії періоду Першої світової, 1 солдат Вермахту і 4 солдати Червоної Армії періоду Другої світової), виявлено 56 вибухонебезпечних предметів. Виявлено безліч цікавих знахідок часів Першої та Другої світових воєн, які, безумовно, прикрасять музейні експозиції України. Також, завдяки інформації, отриманої від місцевих жителів, учасниками експедиції виявлено покинуте австрійське військове кладовище і визначено його межі. Наступного року пошуковці планують відновити кладовище спільно з партнерами з Австрії.

Цього року «Союз «Народна Пам'ять» оголосила орієнтацію всіх своїх регіональних підрозділів не тільки на перепоховання останків захисників і визволителів Вітчизни, а й на відновлення історичної правди про минулі на конкретно взятих ділянках бойові дії Першої та Другої Світових воєн. Багатопрофільний пошуковий колектив вирішив закласти основи майбутньої галузі загальної археології з назвою «Археологія воєн». Вперше робляться початкові, але впевнені кроки до впровадження методик криміналістики і геофізики в традиційні і далеко недосконалі на сьогоднішній день методики пошукової роботи.

Пошукова експедиція «Карпати-2017» була орієнтована саме на ці дві мети - військово-меморіальну та науково-дослідну. Успіх заходу очевидний. Звіти керівників пошукових груп будуть опубліковані, оригінали документів - передані до державного архіву. Вчені Інституту історії НАНУ отримали нові джерела для вивчення бойових дій та їх наслідків для армій воюючих сторін в Карпатському регіоні в період осені 1915 - зими 1916 рр.

ВГО «Союз «Народна Пам'ять» висловлює величезну подяку Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Івано-Франківській обласній державній адміністрації, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, а також Карпатському національному природному парку за підтримку і сприяння в проведенні Всеукраїнської пошукової експедиції «Карпати-2017»!

 

  • Русский
  • Українська
  • English