Встановлено імена радянських льотчиків з американського літака, що впав під час ВВВ і був знайдений під час пошуків Ту-154, який впав в Сочі

Імена загиблих льотчиків американського бомбардувальника "Бостон" часів Великої Вітчизняної, виявленого в морі поблизу Сочі після грудневої катастрофи Ту-154, встановлені пошуковцями Краснодарського краю товариства "Кубанський плацдарм".

Фрагменти літака були знайдені в 500 метрах від узбережжя Адлерського району. Фюзеляж з бойовим обвісом лежав на 12-метровій глибині.

Лайнер перебував на озброєнні 63-го бомбардувального авіаполку (63 БАП) і розбився при зльоті з аеродрому Адлера 15 листопада 1942 року. Всі чотири члени екіпажу загинули під час аварії. Імовірно, бойовим завданням льотчиків було бомбардування об'єктів ворога на Чорноморському узбережжі.

Кубанські пошуковці досконально вивчили всі втрати 63 БАП ще в 2009 році, коли працювали на місці падіння екіпажу іншого "Бостона" на горі Собер-Баш. В архівних документах міститься запис, який тепер ідеально підійошов під знахідку в районі Сочі.

Серед членів загиблого екіпажу бомбардувальника Douglas A-20 Havoc/DB-7 Boston:

командир - лейтенант Микола Іванович Ільїн;

старший бомбардир - лейтенант Петро Кирилович Поздняков;

стрілець-радист - сержант Андрій Федорович Вечерів;

стрілець - молодший сержант Михайло Тихонович Шомин.

Згідно з архівними документами, в ніч на 15 листопада 1942 року о 01:50 екіпаж лейтенанта Ільїна на літаку А-20 Бостон N12705 вилетів на бойове завдання з аеродрому Адлер. Набравши висоту 150 метрів і віддалившись від аеродрому на 5 км, літак різко пішов вниз і під кутом пікірування врізався у воду.

19 січня 2017 року рятувальниками було піднято з дна один з двигунів бомбардувальника. І хоча його заводський номер встановити не вдалося, аналіз втрат авіаполку вказав на те, що це єдиний літак такого типу, який зазнав катастрофу в районі Адлера, повідомляє "Інтерфакс".

Пошуковці почали розшук родичів загиблих героїв, щоб повідомити точне місце загибелі льотчиків.

Громадська організація "Кубанський плацдарм" працює у місцях боїв Великої Вітчизняної війни на території Краснодарського краю. На сьогодні пошуковці знайшли і перепоховали понад 5 тис. радянських солдатів і офіцерів, встановили і дослідили місця падіння близько 250 літаків.

Douglas A-20 Havoc/DB-7 Boston - сімейство літаків, до якого належали штурмовики, бомбардувальники, нічні важкі винищувачі. У роки війни вони поставлялися в СРСР по ленд-лізу - програмі, згідно якої США відправляли своїм союзникам у Другій світовій війні бойові припаси, техніку, продовольство, медичне обладнання та ліки, стратегічну сировину. З 1941 по 1945 роки СРСР отримав по ленд-лізу різні товари, техніку і сировину на 10 млрд доларів із загальної суми в 50 мільярдів доларів. В рамках програми в Радянський Союз було поставлено близько трьох тисяч Douglas А-20 різних модифікацій.

Детальніше: http://www.newsru.com/russia/21jan2017/boston_names.html?tema

 

  • Русский
  • Українська
  • English