Вивчаємо минуле разом: семенівці зустрілися з краєзнавцями Оржиччини

7 лютого у Полтавській області в.о. старости Липнягівського старостату та кореспондент Семенівської селищної ради Олександр Косько зустрілися з членами Оржицької ГО «Пошуково-патріотична організація «Меморіал» (голова Олександр Гнаток). Візит семенівців до Оржиці був невипадковим. Цьогоріч виповнюється 75 років Липнягівській трагедії. Керівництво Семенівської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) переконане, що цю дату потрібно відзначити по-особливому. Можливо, навіть буде організовано щось на кшталт часткової історичної реконструкції тих подій. Тому представники від нашого району вирішили познайомитися із краєзнавцями Оржиччини, аби ті допомогли втілити у життя плани щодо відзначення 75 річниці трагедії у Великих Липнягах (вони уже мають досвід проведення подібних заходів).

Семенівці відвідали Оржицький районний історичний музей. Працівники установи Володимир Боровський та Людмила Мунько розповіли гостям про Оржицьке оточення 1941 року. Тоді частини Червоної армії намагалися вирватися з «котла» в напрямку Оржиця-Лубни. Вдалося це одиницям. Відзначимо, що в 2012 році в Оржиці було влаштовано масштабну реконструкцію цієї трагедії. 

 Дізнавшись, що до Оржиці приїхали гості з сусіднього району, селищний голова Олена Сидоренко запросила їх на зустріч. Після цікавої змістовної розмови Олена Вікторівна подарувала Семенівській громаді декілька книг «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область Оржицький район».

 Найближчим часом оржицькі краєзнавці планують завітати з дружнім візитом до Семенівської ОТГ.

 

  • Русский
  • Українська
  • English