«З рук в руки» - знахідки пошуковців ВГО «Союз «Народна Пам'ять» передані до фондів музею села Дмитрівка

Днями, в офіс ВГО «Союз «Народна Пам'ять» надійшов лист від представників Дмитрівської сільради Чернігівської обл. Місцевий краєзнавець Микола Іванович Євтушенко, голова ГО «Рідне село Дмитрівка», звернувся в нашу організацію за допомогою. Вчитель за освітою, він вже впродовж багатьох років займається громадською діяльністю – робить все можливе для залучення до культури життя односельців. У ВГО «Союз «Народна Пам'ять» Микола вирішив звернутися, щоб поповнити експозицію місцевого музею «Велика Вітчизняна війна» знахідками з полів битв.

Цікавих, а іноді навіть унікальних, знахідок у Союзі завжди вистачало. Безліч артефактів, знайдених пошуковцями під час експедицій, займає гідне місце в ряді музеїв України. Тому цього разу, коли Микола звернувся з проханням передати для музею частина знахідок, представники «Народна Пам'ять» не змогли відмовити. Заради благої справи, як-то кажуть, - нічого не шкода.

На запрошення організації, Микола Іванович приїхав у Київ. Зустріч з пошуковцями і передача експонатів відбулася 4 листопада.

Радянські та німецькі каски, протигаз, саперні лопатки, фрагменти амуніції – все це було передано в музей села Дмитрівка. Слід зазначити, що вищезгадані знахідки були виявлені під час експедиції в «Баришівському котлі», на території якого в 41-му велися запеклі бої. Предмети чекали свого часу у фондах організації, тепер вони будуть красуватися в музеї «Велика Вітчизняна війна».

Віримо, що відвідуваність музею Дмитрівки піде в гору. «Головне, щоб молодь ходила!» - переконано каже Микола Іванович.

  • Русский
  • Українська
  • English