Засідання правління ВГО «Союз «Народна Пам'ять»

Заседание правления ВОО «Союз «Народная Память»

6 квітня, у центральному офісі ВГО «Союз «Народна Пам'ять» відбулося розширене Засідання правління організації. У залі зібралися керівники пошукових загонів України, керівництво Союзу, співробітники, партнери, ЗМІ.

Основними цілями заходу стало підведення підсумків пошукового сезону 2016-го року та постановка завдань на 2017-й. 

З вітальним словом виступив голова ВГО «Союз «Народна Пам'ять» Ярослав Жилкін. Він проаналізував діяльність організації за 2016-й, ознайомив колег з основними досягненнями минулого року.

Слід зазначити результати пошукової діяльності. За минулий рік було організовано 21 масовий захід, проведено 17 пошукових експедицій (1 міжрегіональна і 1 міжнародна), знайдено останки 519-ти радянських воїнів і 624-х військовослужбовців Німеччини, встановлено 32 імені, виявлено та передано ДСНС України більше 6 тис. вибухонебезпечних предметів.

Плани на 2017 рік озвучив Володимир Володимирович Дорофєєв, перший заступник голови ВГО «Союз «Народна Пам'ять». Він наголосив на необхідності більш активного залучення до пошукової діяльності підростаючого покоління.

Його доповнив Євген Куковеров, виконавчий директор з польового та архівної пошуку ВГО «Союз «Народна Пам'ять».

Він поділився концепцією розвитку молодіжного пошукового руху, а також запропонував в цьому році провести експедицію для підростаючого покоління.

Далі з доповідями про виконану роботу виступили представники пошукових загонів організації з різних регіонів країни. Вони поділилися своїми успіхами, а також розповіли про насущні проблеми.

Сергій Білокінь, відповідальний за сектор аналітики та методики планування у ВГО «Союз «Народна Пам'ять», представив пошуковикам стартові примірники методичного посібника з проведення ексгумаційних робіт. У виданні детально, крок за кроком, на базі міжнародного досвіду і методологій Міжнародного Комітету Червоного Хреста, викладено алгоритм пошуку і правильної ексгумації останків. Фактично, представлена брошура, стане першою за останні 20 років в Україні спробою комплексно розглянути проблеми та запропонувати методичні рекомендації пошуковцям і пошуковим організаціям.

Перегортаючи посібник, сторінка за сторінкою, пошуковики та керівництво зробили кілька слушних зауважень, які обов'язково будуть розглянуті і внесені перед виходом до друку.

Бортнік Руслан, керівник медіа відділу організації, презентував учасникам заходу відкритий конкурс на 2017 рік

Конкурс складається з 5-ти номінацій. Брати участь в ньому можуть всі, хто хоче проявити себе в тому чи іншому напрямку пошукової діяльності. Переможців, звичайно ж, очікують винагороди.

Під кінець засідання обговорювалися організаційні питання щодо підготовки до двох основних експедицій цього сезону, які пройдуть в Дніпропетровській  і Закарпатській областях.

У минулому 2016 році пошуковці вже проводили там «Всеукраїнську пошукову воєнно-меморіальну експедицію «Звільнення Кривбасу» и «Міжнародну Вахту Пам'яті «Черемха-2016» (Карпати-2016).

Тоді їм довелося добряче попрацювати, щоб досягти гарних результатів. Хто знає, як буде цього разу? Але майбутні експедиції обіцяють бути не менш цікавими і, що не менш важно, плідними. 

Не обійшлося й без подарунків - кожному керівнику пошукової групи видавався спеціальний ексгумаціний набір (набір інструментів і посібників для здійснення пошукових робіт).

Також деякі пошуковці отримали грамоти від ВГО «Союз «Народна Пам'ять». А учасникам Гуманітарної Місії «Чорний Тюльпан» були передані подячні грамоти від Міністерства оборони України.

Можна з упевненістю сказати, що ця зустріч була ненапрасной. Крім вирішення важливих питань учасники заходу змогли поспілкуватися і в неформальній обстановці.

Завершення зустрічей і заходів під пісні Юрія Коваленка вже стало традицією для всіх членів ВГО «Союз «Народна Пам'ять».

  • Русский
  • Українська
  • English