Зберігаємо пам'ять про загиблих на війні

 

Цього року Всеукраїнську акцію «Збережемо пам'ять!» Першими провели пошуковці Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять»).

22 квітня, разом зі своїми вихованцями бійцівського клубу «Боєць», пошуковці приділили час благоустрою військових меморіалів і пам'ятників Слов'янського району, Донецької області.

Хлопці щорічно займаються прибиранням братських могил періоду Другої світової в селі Пришиб. З року в рік, напередодні свята Дня Перемоги, вони приводять до ладу останні пристанища загиблих героїв.

На цьому місці, в 2014 році, відбулося перепоховання останків 228-ми радянських солдатів, з яких імена 12-ти вдалося ідентифікувати (встановити особу).

Також, в цьому році пошуковці навідалися до ще одного пам'ятного знаку, встановленого на честь загиблих солдатів сьогоднішньої війни. На цій території села Карпівка в 2014 році розбився вертоліт і забрав життя 3-х українських військовослужбовців, пошук і ексгумацію тіл яких пізніше проводили пошуковці «Плацдарм» в складі Гуманітарної місії «Чорний Тюльпан».

 Діти прибрали сміття навколо, прорихлили та вирівняли граблями землю, посадили біля пам'ятного знака насіння квітів.

"Ці люди віддали життя за свою Батьківщину і за нас з вами. Ми зобов'язані зберегти пам'ять про них. І повинні залучати до подібних заходів молодь, щоб вона розуміла чого варте людське життя і не скоювала помилок ..." - ділиться думками Олексій Юков, керівник А.Д.В.І.С. "Плацдарм". - "Зберігаючи пам'ять про загиблих на війні - ми даємо можливість жити майбутнім поколінням в світі".

 

Для довідки:

Всеукраїнська акція «Збережемо пам'ять!» з відновлення і догляду за військовими меморіалами і пам'ятниками бере свій початок ще в 2013 році і проходить щорічно з 20 квітня по 8 травня. Акція була ініційована Всеукраїнською громадською організацією «Союз «Народна Пам'ять». У ній беруть участь понад 1,5 тис. волонтерів і пошуковців, а також небайдужа до історії своєї країни молодь

  • Русский
  • Українська
  • English