ЗМІ: Колекціонер знайшов золото в старому танку

У паливному баку старого радянського танка були знайдені п'ять золотих злитків вартістю близько 2,5 мільйона доларів.

У Великобританії колекціонер Нік Мід знайшов золоті злитки в паливному баку старого радянського танка Т-54, придбаного їм на eBay, повідомляє The Sun.

Зазначається, що Мід, поповнявший свою колекцію, яка складається зі 150 зразків бойової техніки, придбав танк приблизно за 37 тисяч доларів.

Коли разом з механіком Тоддом Чемберленом він почав розбирати машину, щоб переконатися, що всередині не залишилося боєприпасів, в паливному баку вони виявили п'ять золотих злитків. Їх вартість, за попередньою оцінкою, перевищує 2,5 мільйона доларів.

Мід вважає, що золото сховали в баку іракські солдати, які займалися мародерством у Кувейті під час війни в Перській затоці в 1990-1991 роках. Потім танк був захоплений і потрапив у Великобританію.

«Ми не знали, що й робити. Не можна просто так прийти в обмінний пункт з п'ятьма золотими злитками на руках, тому ми подзвонили в поліцію», − розповів Чемберлен.

Поліцейські забрали злитки, залишивши натомість розписку і відмовилися коментувати ситуацію. Влада ухвалила рішення перевезти золото в Лондон.

«Втім, навіть якщо золото мені не повернуть, танк у мене все ж таки залишиться», − зазначив колекціонер.

  • Русский
  • Українська
  • English