Знайдено останки 8 солдат й бойову медаль

День п’ятий "Всеукраїнської пошукової військо-меморіальнох експедиції «Визволення Кривбасу»

Наша пошукова експедиція триває далі. Розпочався новий день, вже традиційним підйомом зі сходом сонця.  Потім швидкі збори  пошуковців, перевірка роботи пошукових приладів. І звичайно ж, вже звичне ознайомлення з правилами роботи на відкритій місцевості та основними заходами безпеки. 

Нарешті, екіпажі готові і ми рушили в дорогу. Поки мікроавтобус долає бездоріжжя, пошуковці ведуть між собою розмови, обговорюють попередні знахідки, діляться досвідом роботи не лише в мирний час, а й зоні АТО. Вдячних слухачів вистачає, наші наймолодші пошуковці постійно цікавляться такими виїздами та задають свої питання. Розмови у нас не тільки про війну. Кожен розповідає свої життєві історії, ділиться враженнями та добірками анекдотів і веселими подіями, що відбувалися до нашого знайомства. 

Вже під час роботи на вибраній місцевості, наша група нарешті отримала довгоочікувану звістку. Відбулась перевірка наданої місцевими жителями інформації, щодо санітарного захоронення в одному з районів пошуку. На місці колишнього німецького бліндажу, були виявлені два мішки з останками, що лежали майже на поверхні. При подальшому дослідженні ґрунту ми знайшли рештки обгорілого паперу, металеві та пластмасові ґудзики, запальничку, рештки гребінця та леза. 

Але сьогодні удача посміхнулася нам - серед всіх цих знахідок, ми неочікувано натрапили на планку від радянської медалі. Було зрозуміло, що її треба шукати серед останків. Почалася робота з їх сортування. Ми не повірили своїм очам, коли серед вмісту першого мішку, в одному з черепів знайшли довгоочікувану медаль. При подальшому і детальному дослідженні це виявилася медаль «За  бойові заслуги». Емоції зашкалювали, ми раділи, як діти, адже розуміли величезне значення цієї події. Завдяки номеру на нагороді, ми зможемо встановити ім’я бійця та відновити долю його побратимів, що також рахуються загиблими або ж зниклими без вісті. Ми нарешті зможемо повернути рідним їхнього діда, прадіда чи навіть бабусю, так як, є ймовірність того, що серед загиблих буде жінка. За попередніми дослідженнями серед знахідок були залишки жіночого взуття 36 розміру та ймовірно хустина.  Сподіваємося, що завдяки знайденій медалі, хоч одне ім’я буде встановлено інагорода повернеться рідним Героя чи Героїні, що поклали своє життя заради нашого майбутнього.

Завдяки професійності нашого пошуковця-антрополога Юрія Анатолійовича, було встановлено,  що знайдені останки належать 7 загиблим. 

Іншою пошуковою групою на полі також були знайдені останки радянського військовослужбовця, що загинув під час артобстрілу тримаючи в руках автомат ППШ. На превеликий жаль цей воїн залишиться безіменним. Ніяких речей, що могли б допомогти в його ідентифікації, виявлено не було.  Працюємо далі, віримо, що завтра день буде також вдалим.

Для довідки: Цьогорічна Вахта Пам’яті «Пошукова експедиція «Визволення Кривбасу 1944-2016 рр.» розпочалася 5 серпня й проводиться під егідою ВГО «Союзу Народна Пам'ять». Тих, хто шукає «вісточки з минулого»  - 60 чоловік.  Це 27 школярів з Кривого Рогу, відділення пошукової організації «Пошук Дніпро», представники київського пошукового загону «Обеліск», а також декілька учасників вже сучасної війни на сході нашої країни. 

Слідкуйте за нашим «Щоденником експедиції». До зустрічі!

  • Русский
  • Українська
  • English