Знайдений нашими пошуковцями солдат повернувся на Батьківщину

 

 

19 грудня 2018 року в селі Велічаєвському (Ставропольський край, РФ) відбулося урочисте перепоховання радянскього солдата Петра Занчева, який загинув в період Другої світової війни.

Останки військовослужбовця 203-ї стрілецької дивізії - були знайдені в околицях села Долина Слов'янського району Донецької області пошуковцями Асоціації дослідників військово-історичної спадщини «Плацдарм» (ВГО «Союз «Народна Пам'ять»). Петро Васильович був ідентифікований завдяки знайденій при ньому медалі «За Відвагу».

Передача останків солдата на Батьківщину відбулася в листопаді цього року на території Слов'янського краєзнавчого музею (м Слов'янськ Донецької області). Українські пошуковці зустрілися з Лященко Андрієм, координатором Міжнародного проекту "Дорога додому", представником Військово-історичного центру Північно-Західного федерального округу (РФ), щоб він забрав загиблого додому.

Пошуковцям вдалося дізнатися, що Петро Занчев був одружений. Його дружина - Занчева Тетяна Григорівна - проживала в радгоспі "Овцевод" №2 Арзгірського району, але померла у віці 41 рік. Тоді дослідники звернулися за допомогою, щоб розшукати інших родичів загиблого героя. На їх заклик відгукнувся син бійця - Володимир Петрович, який  живе в даний час в Хабаровську. Саме він і попросив поховати батька в с.Велічаєвському.

На жаль, Володимир Петрович не зміг приїхати на церемонію за станом здоров'я, але замість нього приїхав його онук - Володимир Володимирович Занчев.

Учасники проекту «Дорога додому» і представники ради Ставропольського регіонального відділення ЗГР «Пошуковий рух Росії» урочисто вручили онукові воїна особисті речі червоноармійця, в тому числі і знайдену медаль «За Відвагу».

 

 

Джерело: http://stavropol-poisk.ru/news/obschestvo/ostanki-krasnoarmeytsa-petra-z...

  • Русский
  • Українська
  • English