Знайшли поховання з Першої світової війни

БЕРЕЖАНИ, Тернопільська область. – Біля кам’яного кар’єра на горі Лисоня працівники меморіяльно-пошукового комунального підприємства Львівської обласної ради „Доля“ і представники Охоронної археологічної служби України виявили масове захоронення вояків Першої світової війни. У чотирьох могилах під час розкопок, що проводились, починаючи з 29 серпня, знайшли останки понад 60 вояків австрійської, німецької та російської армій.

Працівники підприємства „Доля“ Володимир Харчук, Остап Козак, Ярослав Дупелич, Михайло Возняк, Валерій Білик зі Львова доклали багато зусиль, щоб не залишились у землі останки чоловіків, які проливали в боях кров на Лисоні 101 рік тому, у серпні-вересні 1916 року. На думку істориків, тіла були закопані в рові для тимчасового захоронення та їм довелося пролежати понад 100 років.

31 серпня з пошуковцями спілкувався голова районної адміністрації Володимир Петровський, який розповів про воєнні події на Лисоні, запеклі бої між російською армією та австро-угорсько-німецькими військами з іншого.

Після завершення ексгумації останки плянують з військовими почестями перепоховати на старому цвинтарі у Бережанах, біля Меморіялу полеглих у Першій світовій війні.

  • Русский
  • Українська
  • English